Ev eşyalarınızı bir süredir değiştirmeyi düşünüyorsunuz ve işte doğru zaman geldi. Peki eski eşyalarınızı ne yapacaksınız? Bazı eşyalarınızı satmayı, bazılarını tanıdıklarınıza vermeyi tercih edebilirsiniz.

Eşya Depolama Hizmetlerinde Dikkat Edilecekler

Ev eşyalarınızı bir süredir değiştirmeyi düşünüyorsunuz ve işte doğru zaman geldi. Peki eski eşyalarınızı ne yapacaksınız? Bazı eşyalarınızı satmayı, bazılarını tanıdıklarınıza vermeyi tercih edebilirsiniz. Fakat fazla eşyalarınızın bir gün sizin veya çocuklarınızın işine yarayabileceğini düşünecek olursak depolamak da iyi bir seçenek olarak karşımıza çıkıyor diyebiliriz. Fazla eşya depolama hizmetlerini almak için ülkemizde hizmet veren lojistik ve depolama firmalarının hizmetlerine başvurabilirsiniz. Fakat bu hizmetleri almadan önce dikkat etmeniz gereken pek çok kriter bulunuyor. Bunların başında şüphesiz, firmanın size temin edeceği güven gelmekte. Fakat sözlü olarak güven verilmesi yeterli değil. Her şeyin mümkün olduğu kadar yazılı hale getirilmesi gerekmekte. Aksi halde hakkınızı arama şansınız elinizden alınmış oluyor.

Eşya Listesi

Ev eşyası depolama firmaları arasından yapacağınız kısa bir araştırmanın ardından, bazı firmaların sizlere ortak alanlar önerdiğini, bazılarının ise size belirli özel alanlar önerdiklerini göreceksiniz. Bu iki seçenek birbirlerinden koşullar anlamında farklıdırlar. Eğer eşyalarınızı uzun süre muhafaza etmeniz gerekiyorsa, size özel bir alana sahip olmanız pek çok açıdan daha iyi. Eşya listesi oluşturma gereği, eşyalarınızın kaybolmaması, depolama işleminin ardından çalınmaması açısından gerekli bir işlemdir. Eğer çalıştığınız firma oluşturulan eşya listesini imzalamak istemiyorsa bu durumda eşyalarınızın güvenliği garanti altında değil demektir. Özellikle ortaklaşa kullanılan alanlarda firmalar genelde böylesi garantileri sizlere veremezler. Eğer eşyalarınız özellikle çok değerli eşyalarsa kesinlikle eşya listenizi imzalayacak bir firma bulmanız gerekmekte. Doğrudan kişisel depolama alanları hizmetleri veren firmalar fazla eşya depolama konusunda sizlere her türlü garantiyi verirler. Eşyalarınızın başına herhangi bir zarar gelmeyeceği konusunda sizlere her türlü talimatı sağlarlar diyebiliriz.

Sözleşme

Eşya listesi gibi depolama sözleşmesi de büyük önem taşıyor. Elinizde bir sözleşme olmadığı zaman eşyalarınızın geleceği konusunda emin olamazsınız. Diyelim ki eşyalarınızı bir veya iki yıl gibi sürelerle bir depoya yerleştirdiniz, elinizde sözleşmeniz olmaması halinde bir yıl sonra tekrar gittiğiniz depoda eşyalarınızı bulamamanız söz konusudur. Fiyattan daha çok sözleşme kriterine dikkat etmeniz gerektiğini söyleyebiliriz.

Fazla eşya depolama sürecinizde yapılacak sözleşmeyi dikkatlice okumanız gerekiyor. Bu sözleşme içerisinde beğenmediğiniz sizin dezavantajınıza olabilecek maddelerde değişiklikler talep etmeniz sizin en doğal hakkınızdır. Eğer lojistik ve depolama firması size doğrudan bir sözleşme sunuyor ve imzalamanızı istiyorsa, buna mecbur olmadığınızı ve değişiklikler yapılabileceğini hatırlatalım. Ev eşyası depolama formu türü internet sitelerinde sözleşme örnekleri ve nasıl olmaları gerektiği hakkında da bilgi alabilirsiniz. Üstelik bu tür web sitelerinde farklı firmaların farklı hizmetleri hakkında bilgiler de yer almaktadır. Doğrudan hizmetlerinin ve kurumsal kimliğinin kaliteli olduğunu düşündüğünüz firmaları internetten araştırın ve depolama hizmetini alırken bu bilgilere başvurmayı da unutmayın.

Fiyatlar

Fazla eşya depolama hizmeti alırken şüphesiz fiyatların da belirli seviyelerde olmasını istersiniz. Bu noktada tam olarak eşyalarınızın sığacağı bir alan bulmanız veya sığmayan eşyalarınızın için farklı bir çözüm yolu üretmeniz masraflarınızı minimuma indirebilir. Seçeceğiniz alanın büyüklüğüne göre depo kiralama alanlarının fiyatları aylık 350 ila 500 TL arasında değişim gösterebilir. Farklı firmalardan fiyatlar almayı ve firmaların sağladıkları imkanları doğrudan gözünüzle görmeyi de ihmal etmeyin. Fazla eşya depolamayla ilgili detaylı bilgi için https://www.edepola.com/ sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Yerel Haberler